W dzisiejszych czasach własna firma to nie odległe marzenie, tkwiące w głowie przez długie lata, ale coraz powszechniejszy sposób na zarobek. Daje ona większą swobodę, możliwości, często również wyższą pensję i poczucie stabilizacji. Proces rejestracji wiąże się z kilkoma formalnościami. Niezwykle istotną kwestią jest ustalenie i podanie adresu naszej firmy, co bywa dość problematyczne. W związku z tym coraz częściej firmy decydują się na rejestrację działalności w wirtualnym biurze. Czy to dobry pomysł? Już odpowiadamy.
Prywatny adres jako adres firmy
Aby założyć firmę musimy wskazać adres pod którym chcemy zarejestrować działalność. Często do tego celu wybieramy swój adres zamieszkania. Istnieje jednak wiele przeciwwskazań do tej czynności. Kiedy nie rejestrować firmy w domu?
Po pierwsze, nie możemy tego uczynić, gdy mieszkanie jest wynajmowane, a my nie mamy zgody na taką ewentualność. Po drugie, adres firmy jest podany do publicznej wiadomości, a nie każdy pragnie ujawniać prywatne dane i adres zamieszkania swój i bliskich. Po trzecie, w przypadku rejestracji spółki może to się wiązać z dodatkowymi obciążeniami podatkowymi. Dzieje się tak, ponieważ Urząd Skarbowy może stwierdzić, że spółka poprzez darmowy lokal mogła osiągnąć przychód, który powinien zostać opodatkowany. Po czwarte, spotkania z klientami w prywatnym mieszkaniu nie świadczą o profesjonalizmie, a ponadto są sytuacje w których takie spotkania są wprost niemożliwe.
Wirtualne biuro rozwiązaniem problemu
W ostatnich latach pojawiły się firmy, które oferują pomoc przy rejestracji działalności gospodarczej, a także długotrwałe wsparcie w prowadzeniu biznesu. W pierwszej fazie umożliwiają one podanie adresu swojego biura, jako adresu naszej firmy. Daje nam to wiele korzyści, zarówno finansowych, jak i organizacyjnych.
W zależności od oferty, zyskamy nie tylko adres firmowy, ale także inne udogodnienia. Zazwyczaj to adres do korespondencji, odbiór i przekazywanie listów biznesowych, urzędowych i prywatnych oraz telefoniczna obsługa klientów. Dodatkowo możemy liczyć na dostarczanie nam powiadomień o przesyłkach, obsługę sekretarską, dedykowany numer telefonu z przekierowywaniem połączeń, czy nawet możliwość korzystania z sali spotkań biznesowych. Wszystkie te kwestie dają nam szansę na rozwój firmy, bez obaw o tzw. „papierkową robotę”.
To jednak nie wszystkie zalety wynikające z rejestracji firmy w wirtualnym biurze. Jedną z najistotniejszych jest oszczędność, wynikająca z uniknięcia kosztów utrzymania biura, a także zatrudnienia np. sekretarki. Współpracując z usługodawcą wirtualnego biura, często mamy do dyspozycji także usługi księgowych, czy prawników, którzy w korzystnej cenie poprowadzą nasze interesy.
Rozwiązanie na miarę XXI wieku
Założenie firmy w dzisiejszych czasach stało się przystępne niemal dla każdego. Nie mniej jednak to wciąż czasochłonne przedsięwzięcie. Rejestrując firmę w wirtualnym biurze otrzymujemy profesjonalną obsługę, atrakcyjny adres firmowy – często w dogodnej lokalizacji, a także szereg usług dla firmy w jednym miejscu. Nie ma konieczności kursowania pomiędzy biurami rozlokowanymi w różnych zakątkach miasta. To innowacyjna oferta, która cieszy się ogromną popularnością w innych krajach, a obecnie przebojowym krokiem wkracza również do Polski.